Historie 2000 / MCAZJ

Historie MCAZJ 2000

 • Únor – Apači na horách, na Klepáčově v Jeseníkách. Chata U Soptíka sice byla nic moc, ovšem lyžování, venkovní grilování masa před užaslými davy němců a nálada byly výtečné. Vše bylo umocněno a řádně zapito narozením dalšího Apače, malého Kristiana Houby.
 • V tomto roce byly vydány členské průkazy, ušity apačská trika a šaty, Laco navrhnul vlajku, ten neochvějný symbol nás, příslušníků kmene Apačů z Joudova. Houba ji potom nechal vyrobit a za odměnu vyfasoval funkci vlajkonoše a vlajkověše a dosmrtně se o ní musí starat. Rovněž tak byly vyrobeny rukávové znaky, označení vozidel a apačský buben. Václavka je pověřena důležitou funkcí – vedením kroniky.
 • Z hlediska byrokratického jsme se museli přihlásit do ÚAMK
 • Založili jsme tradici stavění květnového totemu (májky) u Pavla na statku a oslavili čtyřicátiny Jardy Buzka
 • Zvadlo na čtyřicátiny Apače Jaryna bylo vytvořeno v květnu, když se gumy gumový, Major s Ludvíkem potulovali kolem horkých pramenů v Měříně.
 • Čtyřicáté výročí narození Apače Jaryna se důstojně slavilo v Rudolticích, na břehu malebného potoka tam, kde si Lišák nešťastnou náhodou proklál nohu dvoustovkou hřebíkem. Od té doby každý Apač ví, že takový hřebík má průměr 9 mm a ne na všechny rány se hodí slivovice jako desinfekce. Zde také vznikly nové výrazy jako Hroší panoptikum, Žordova mrdka, Besná Nikita Žord, Den shozu, Hoš bodo, Hoš so apod.
 • Po oslavách hned následuje Mohelnice, Rájec a ježdění po Moravských hvozdech. Konce jsou strašné, někteří se propadají do černých děr, Major se dokonce propadl tam, kde je nic. Triumfem však bylo jeho 3. místo s Muttem a to že se Míra Kleina neudusil když sťatej spal a nějakej dobrák mu do nosu strčil cigaretu.
 • Olaf sehnal chlazení a konečně jsme měli jistotu, že už nikdy nebudeme pít plzeň teplou.
 • Havran na Srazu u Masojeda v září 2000 chtěl taky nějakou funkci v klubu, načež Ludvík poznamenal : „Ty nám budeš dělat zrcadlo při holení, tzv. Špiglfógl.“
 • Toho roku v prosinci v pálenici u Kutílka (Major, Vački, Bubek, Houba) bylo vypáleno celkem 179 l slivovice.
  V prosinci na Safari v Myšenci probíhá historicky první Výroční poradní oheň. Do klubu je přijat Kolumbus, pod čáru Báchor, Fjetef a Mireček. Naopak vyloučen byl Mlha. Průběh schůze je strašlivý. Ludvík, Bubek, Sukuj a Mečiar jsou tak opojeni slivovící, že nejsou schopni jakéhokoli normálního činu. Schůze se přerušuje a překládá na další rok když Olafka pronese památná slova na adresu nás všech: „… ta schůze je jeden hnus, všichni jste banda zmrdů, kokotů a debilů…“. Tady jsme také přišli na to, že nápad Báby vzít do klubu pražáky Lupina s Kadlecem nebylo zrovna to nejlepší řešení. Ještě že máme tu zkušební dobu a že jsme schopni se poučit z předchozích nezdarů. A baby že nemají hlasovací právo.
 • Taky jsme si přetextovali skladbu Pokondra na hudbu k filmu Vinetou a přijali ji za Apačskou hymnu.

Pozn. Podrobné zápisy ze schůzí jsou v kronice, originály pak uloženy u Majora na ranči Omaha.